Лист-звернення директорки «Фактор-Друк»

29 мая 2024 г.
Лист-звернення директорки поліграфічного підприємства «Фактор-Друк» Тетяни Гринюк
Вранці 23 травня російські ракети вдарили по виробничому приміщенню поліграфічного підприємства «Фактор-Друк». Внаслідок удару загинули 7 працівників, 22 особи отримали травми різного ступеню. Ракета влучила у центр цеху, з 4 тисяч квадратних метрів виробничої площі зруйновано більше тисячі, пошкоджено унікальне обладнання, знищено понад 50 тисяч надрукованих книг, усіх втрат на суммупонад 5 мільйонів  євро.
Навіть під час війни друкарня продовжувала працювати, у «Фактор-Друку» вироблялись книги для понад 30 українських видавництв, це близько третини від усієї кількості книжок в Україні. Крім того, тут вироблялося понад 40% українських шкільних підручників.
Поліграфічний комплекс повного циклу «Фактор-Друк» працює на поліграфічному ринку з 1996 року. До російського повномасштабного вторгнення підприємство було здатним випускати близько 50 мільйонів книг у твердій та м’якій обкладинці, 100 мільйонів журналів і 300 мільйонів газет на рік. Потужності підприємства дозволяли друкувати повнокольорову газету від електронного файлу до 100-тисячного тиражу всього за три години. Напередодні війни близько 20% продукції друкарні становили зарубіжні замовлення: серед її клієнтів — близько 200 видавництв з 14 країн СНД і Європи.
Руйнуючи друкарні, демонстративно знищуючи українські книги, Росія вкотре неприховано намагається знищити українську культуру, літературу, мову, освіту – усе, що сприяє нашій самоідентифікації, що є нашим надбанням та гордістю.
Після ракетного удару виробництво на «Фактор-Друк» повністю зупинено. Наслідки неминучо вплинуть на видавничу галузь та освітні процеси у країні. Наразі підприємство потребує допомоги у відновленні виробничих потужностей.
Ми звертаємось до усієї української та міжнародної спільноти.
Допоможіть Україні зберегти друкарську галузь, а відтак і національну видавничу сферу! Врятуйте майбутній культурний, інтелектуальний та духовний розвиток України!
Як допомогти:
Реквізити для допомоги у гривні
Одержувач платежу: Найменування одержувача: ТОВ ФАКТОР-ДРУК
Код отримувача: 20030635
Назва банку: АТ КБ «ПриватБанк»
Рахунок одержувача у форматі IBAN: UA693515330000026004052102874
Валюта: UAH
Призначення платежу: Безповоротна фінансова допомога згідно листа № 36 від 24.05.2024 без ПДВ