• В Україні вийшла друком нова книжка Ігоря Губермана «Відкритий текст»

В Україні вийшла друком нова книжка Ігоря Губермана «Відкритий текст»

26 жовтня 2015 р.

Губерман Открытая книга_siteУ видавництві «Віват» вийшла друком книжка всесвітньо відомого поета Ігоря Губермана «Відкритий текст».
«Відкритий текст» — це перша і поки єдина книжка автора, видана в Україні.

«Гарики» Ігоря Губермана давно стали самостійним жанром поетичної класики, за глибиною осмислення дійсності і влучністю образних суджень про неї ставши поряд із творами визнаних майстрів афористики.
Нова книжка смішних і ємних афоризмів Ігоря Губермана відрізняється від попередніх більшою повнотою: до неї, окрім уже відомих, увійшли 400 нових «гариків», написаних останнім часом. Усього в книжці зібрано більше двох тисяч чотиривіршів, написаних автором у різні роки.
Іронічну й дуже яскраву передмову до книжки написала близька подруга Ігоря Губермана, письменниця Діна Рубіна: «Чому саме Губерман став — зараз це вже очевидно — знаком епохи? Річ у тому, що він володіє унікальним талантом у кількох словах створити модель ситуації, сформулювати її з убивчою точністю і сарказмом».

«Унікальна поезія Губермана в поєднанні з ілюстраціями відомого харківського художника-графіка Леоніда Сторожука потішить шанувальників таланту Ігоря Мироновича і тих, хто тільки відкриває для себе світ «гариків», — сказала генеральний директор видавництва «Віват» Юлія Орлова.
Вона також повідомила, що вихід книжки приурочений спеціально до приїзду Ігоря Губермана в Україну з концертним туром. Творчі вечори заплановані в містах-мільйонниках: у Дніпропетровську — 27 жовтня, Харкові — 28 жовтня, Одесі —30 жовтня — і завершаться 31 жовтня в Києві.

Довідка: Ігор Губерман — письменник і поет, який здобув широку популярність завдяки своїм афористичним сатиричним чотиривіршам. Народився 1936 року в Харкові, отримав технічну освіту в Москві, у 60-х роках склався як поет-дисидент. Був засуджений 1979 року за сфальсифікованою кримінальною справою про спекуляцію, в ув’язненні вів щоденник, що ліг в основу його книжки «Прогулянки навколо барака». 1987 року емігрував із СРСР, зараз живе в Ізраїлі.