Група Компаній «Фактор»

Друкарня «Фактор-Друк»

Найбільший в Україні поліграфічний комплекс повного циклу з виготовлення газетно-журнальної та книжкової продукції. Сьогодні кожна третя книга, кожна десята газета в країні друкуються в нашій друкарні.

Factor Media

Factor Media — медіакомпанія, що з'явилася як результат еволюційного розвитку Видавничого будинку «Фактор» — підприємства з 25-річною історією, лідера на ринку інтернет-рішень і періодичних видань для бізнесу.

Видавництво «Віват»

Входить в топ-п'ятірку найбільших національних книжкових виробників. Ми випускаємо дитячу, науково-популярну і прикладну літературу, а також публіцистику і подарункові видання під брендами «Віват», «Пелікан» і « Аргумент-Принт».

Аудиторська фірма «Фактор-Аудит» та Консалтинговий центр «Фактор»

Більше ніж за 20 років роботи ми створили багатопрофільну аудиторсько - консалтингову компанію, яка по праву займає лідируючі позиції в Україні.

Освітній центр «Академія Фактор»

FactorAcademy — це освітній проект, створений для навчання та підвищення кваліфікації бухгалтера в режимі он-лайн.

Інші види діяльності

ROZUM — освітній проект, спрямований на інтелектуальний розвиток дітей і підлітків. Включає в себе групові та індивідуальні майстер-класи з спідкубінгу, робототехніки, конструювання, а також продаж у фірмових магазинах ROZUM (офлайн та онлайн) розвиваючих товарів (конструкторів, робототехніки, наукових наборів, головоломок, настільних ігор, наборів для творчості тощо).

Президент компанії

Политучий С.Я. - президент ГК «Фактор» Політучий
Сергій Якович
засновник і президент Групи компаній «Фактор»

Сергій Політучий — бізнесмен, меценат і громадський діяч, засновник Групи компаній «Фактор», Почесний консул Французької республіки в Харківській, Сумській і Полтавській областях, Заслужений економіст України.

З відзнакою закінчив Саратовський політехнічний інститут, заразом ставши кандидатом у майстри спорту з легкої атлетики.

Трудовий шлях він розпочав у Харкові. Працював в АТ «Харківгаз», Харківському облвиконкомі, радянсько-американському СП «Нові інформаційні технології», водночас захистивши кандидатську дисертацію.

У 1991 році Сергій Політучий заснував та очолив Науково-виробниче підприємство «Фактор», з якого розпочався розвиток Групи компаній «Фактор».

Своє прагнення підвищити якість життя харків'ян Сергій Якович реалізував, ставши депутатом Харківської міськради, а потім — першим заступником міського голови і радником губернатора з соціально-економічних питань.

Брати участь у житті регіону він продовжив, активно займаючись громадською діяльністю. Голова Наглядової ради Благодійного фонду громади Харкова «ТОЛОКА», член координаційної ради Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації, член громадської організації «Ротарі-клуб Харків-сіті», член правління ГО «Разом», співзасновник Благодійного фонду «Мир і порядок» — ось далеко не повний перелік його громадських обов'язків і посад.

Його заслуги відзначені високими нагородами міжнародної та української торгових палат «Скіфська пектораль» і «Золотий знак Меркурій», почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава».

Свої знання і досвід він охоче передає молоді: читає лекції студентам, проводить відкриті зустрічі і майстер-класи для підприємців-початківців, менеджерів стартап-проектів.

Одружений, має двох дітей.

Місія компанії

Сприяння інтелектуальному, професійному та естетичному розвитку бізнес-оточення та суспільства.

Цінності компанії

Безперервне вдосконалення бізнес-процесів, методів управління, застосування інноваційних технологій, розвиток виробничої та технічної бази Прагнення завжди бути на крок попереду , задавати тенденції розвитку ринку і пропонувати клієнтам кращі якісні рішення Компетентність, прагнення до видатних результатів та постійного вдосконалення професійних знань і навичок Ми несемо соціальну відповідальність за свій продукт, відповідальність перед співробітниками , державою і суспільством, піклуємося про довкілля Бачення мети, спільні цінності, єдиний вектор спрямованості думки. Одне з базових правил - націленість на результат Ми вітаємо відкритість і доброзичливість у відносинах між працівниками всіх рівнів. Поважаємо право кожного відстоювати свою точку зору Системний комплексний підхід у вирішенні виробничих , організаційних і соціальних завдань , що забезпечує максимальний результат
Розвиток
Лідерство
Професіоналізм
Соціальна відповідальність
Цілеспрямованість
Демократичність
Системність

Історія компанії

За роки свого розвитку ми проробили цікавий шлях і завжди прагнули бути кращими в тому, що робимо.

1991-1995 рік

Історія Групи компаній «Фактор» бере початок з 18 лютого 1991 року, коли було зареєстровано Науково-виробниче підприємство «Фактор» - основа майбутньої компанії.

Діяльність «Фактора» почалася з проведення семінарів для бухгалтерів і підприємців, а також з надання консультацій з питань бухгалтерського обліку та оподаткування. В інформаційному вакуумі, що панувало на пострадянському просторі, потреба в отриманні роз'яснень та консультацій від фахівців податкових і фінансових органів була досить високою, і аудиторія слухачів кожного семінару налічувала більше 1000 чоловік.

У 1993 році «Фактор» починає видавати та реалізовувати нормативну літературу і бланки бухгалтерського обліку та звітності, роблячи перші кроки у видавничій та торговельної діяльності. До кінця 1994 року створена розгалужена спеціалізована торговельна мережа «Фактор».

14 лютого 1995 вийшов у світ перший номер газети «Податки та бухгалтерський облік» - видання, в якому, крім публікації законодавчих і нормативних документів, розбиралися конкретні практичні питання. Незабаром газета завоювала популярність серед читацької аудиторії, і вже до січня 1996 року її тираж збільшився в 10 разів.

Перший офіс Групи компаній «Фактор»
1996-2000 рік

У 1996 році «Фактор» розширює свою поліграфічну діяльність і набуває перших друкарське обладнання для повноколірного друку. Вже до 2000 року починається будівництво масштабного поліграфічного комплексу європейського зразка - друкарні «Фактор -Друк».

Стрімко розвиваючи видавничий напрямок, «Фактор» починає випуск довідково- методичної літератури з фінансово-господарської діяльності підприємств. Починає виходити щомісячний додаток до популярної газеті «Податки та бухгалтерський облік», яке являє собою систематизований збірник нормативних документів з питань оподаткування та бухгалтерського обліку.

1998 рік - час активного формування власної Служби збуту. Окрім співробітництва з альтернативними службами підписки, «Фактор» відкриває представництва компанії у великих містах України, що дозволяє встановити ефективний зв'язок з клієнтами і сприяє поліпшенню якості продукції та зростанню тиражів. До 1999 року створена Служба передплати і кур'єрської доставки «Фактор-Преса».

Зростає потреба бізнесу в аудиторських послугах і консультаційної діяльності. Аудиторська фірма «Фактор -Аудит » отримує ліцензію на здійснення юридичної практики, у зв'язку з чим в структурі підприємства організований юридичний департамент, що забезпечує клієнтам всебічну правову підтримку.

У 2000 році стартує конкурс «Аудитор», який «Фактор» проводить серед студентів економічних спеціальностей вузів Харкова. Згодом конкурс виростає в популярний масштабний освітній проект, що охоплює всі регіони України.

Офіс Групи компаній «Фактор», пам'ятник архітектури XVIII століття
2001-2005 рік

Ступивши в нове тисячоліття, «Фактор» активно розвиває основні напрямки діяльності. Друкарня «Фактор-Друк» поповнює технічну базу сучасним обладнанням - ролевої друкарської машиною NewsLine S30. Процес випуску газет повністю автоматизований і відповідає зростаючим вимогам друку, серед замовників друкарні - провідні видання регіону. До 2004 року розширюється база обладнання та встановлюється лінія по виробництву книг у твердій палітурці. «Фактор-Друк» починає випуск власної паперово-крейдяної продукції під торговою маркою Helfer Office.

Портфель брендів Видавничого будинку «Фактор» поповнюється новими виданнями - виходять у світ газети «Власне Діло», «Бухгалтерський тиждень», журнал «Бухгалтер», що стає потужним імпульсом для розвитку видавничого напрямку компанії. У 2003 році покладено початок нового витка видавничої діяльності - утворена редакція дитячої та художньої літератури «Пелікан», яка згодом відділена в самостійне підприємство з однойменною торговою маркою.

Аудиторська діяльність компанії виходить на якісно новий рівень - спільно з німецькою фірмою Rodl & Partner АФ « Фактор-Аудит » створює нове підприємство «Фактор - Редль - Аудит».

«Фактор -Преса» продовжує розширювати територію присутності, займаючи лідируючі позиції серед передплатних агентств України. До 2005 року послуги служби передплати і кур'єрської доставки доступні клієнтам в 18 обласних центрах країни.

«Фактор» розробляє для своїх клієнтів унікальну програму лояльності - довгострокову акцію «Вибери собі подарунок», яка дозволяє клієнтам компанії накопичувати спеціальні бонуси і обмінювати їх на подарунки. Уже в перші місяці акції зростання продажів у торговельній мережі «Фактор» збільшується в півтора рази.

У 2003 році «Фактор» виступає організатором свята «Віват бухгалтер» - першого в Україні урочистого вечора, присвяченого працівникам облікового і фінансового сектора. Свято стає щорічним і до 2006 року отримує статус обласного заходу, на якому збираються бухгалтери з усієї України.

У 2003 році розвивається новий напрямок торговельної діяльності «Фактор» - відкривається магазин ділових аксесуарів і ексклюзивних подарунків «ДА» .

Підписання договору про створення «Фактор Редль Аудит»
2006-2010 рік

Видавничий будинок «Фактор» успішно виводить на ринок нові проекти - газети «Бюджетна бухгалтерія», «Оплата праці», «Місцеве самоврядування» та ін. Кожне видання вузько сегментовано і відповідає запитам своєї аудиторії. Видавництво дитячої та художньої літератури «Пелікан» досліджує зарубіжні ринки книговидання і в 2010 році представляє свою продукцію на міжнародних виставках у Болоньї, Франкфурті, Москві та Львові. Це стає початком плідної співпраці із зарубіжними партнерами і виходом на нові ринки за межами України.

Друкарня «Фактор -Друк» поповнює парк друкарського обладнання унікальної для України машиною - MAN Roland Uniset 75 , яка збільшує виробничі потужності в 2 рази. З 2008 року підприємство стає найбільшим поліграфічним комплексом Східної України, що дозволяє привернути увагу великих зарубіжних замовників.

Зростає обсяг і якість аудиторських послуг, і в 2008 році АФ « Редль - Аудит», за офіційними даними Державного комітету статистики України, була удостоєна звання «Лідер галузі».

Гордість друкарні «Фактор Друк» MAN Roland Uniset 75
2011-2015 рік

Час організаційних змін в компанії. Корпорація «Фактор» перетворена в Групу компаній - організаційно пов'язану систему підприємств різних видів діяльності, об'єднаних єдиною внутрішньокорпоративної культурою, високою якістю продукції і послуг. 2012 ознаменований стилістичним оновленням бренду «Фактор» у відповідності з сучасними вимогами дизайну.

У 2013 році створено Видавництво «Віват», яке об'єднало три торгові марки - «Пелікан», «Аргумент Принт» і «Віват» . У молодого видавництва вже є чимало досягнень, серед яких отримання урядової премії ім. Лесі Українки за книгу «Чудова подорож Нільса з дикими гусьми» (ТМ «Пелікан» ) , включення дитячої розвиваючої книги «Долоньки» в список кращих видань (Honour List +2014, № 134, на думку Міжнародної ради з дитячої книги (International Вoard on Вooks for Young People - IBBY).

Друкарня «Фактор -Друк» впевнено виходить на європейський ринок, і в 2014 році спільно з Видавництвом «Віват» демонструє свої можливості на найбільшій у світі книжковому ярмарку Frankfurter Buchmesse. Для обох підприємств результатом стає розширення ринку збуту завдяки співпраці з європейськими партнерами.

Розвивається освітня діяльність компанії - відкритий Освітній центр «Фактор», який надає цілий ряд програм для початківців і просунутих бухгалтерів. В рамках Академії «Фактор» ( спільного проекту ГК « Фактор» та Харківської Національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова ) на регулярній основі проводяться майстер-класи та лекції для студентів.

Видавничий будинок «Фактор» розширює свою аудиторію в інтернет-просторі. Новий проект Видавництва - журнал «Бухгалтер 911» - інформаційний портал, оперативно розповідає про події в сфері бухгалтерського та податкового обліку.

У 2015 році ГК «Фактор» проводить у Харкові перший книжковий фестиваль Kharkiv BookFest.

Kharkiv BookFest
2016-2019 рік

У 2016-му році засновник і президент ГК «Фактор» Сергій Політучий вступив на посаду Почесного консула Франції в Харківській, Сумській і Полтавській областях. Інавгурацію проводила Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон. Видавництво «Віват» увійшло до трійки найбільших українських видавництв (за даними Книжкової палати України стало другим за обсягом випущених у 2015 році книг і віддрукованих накладів).

Генеральний директор видавництва «Віват» Юлія Орлова вперше в історії Міжнародного книжкового ярмарку Frankfurter Buchmesse представила Україну на засіданні бізнес-клубу світової еліти сектору книговидавця, виступивши з доповіддю про зміни у бізнесі книговидавця України. Сергію Політучому вручено нагороду Президента України — ювілейну медаль «25 років незалежності України». Медаль установлена для нагородження громадян за видатні особисті заслуги в становленні незалежної України, затвердженні її суверенітету і зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну суспільно-політичну діяльність, добросовісне і бездоганне служіння Українському народу.

У 2017-му Видавничий дім «Фактор» отримав статус-нагороду «Підприємство року — 2016», увійшовши до числа 35 підприємств України, що отримали сертифікати міжнародного зразка, підтверджених незалежними аналітичними організаціями в Євросоюзі та Гонконзі. Видавництво «Віват» відкрило в Харкові свій перший фірмовий книжковий магазин — «Книгарня Vivat», задуманий як «книгарня-кав'ярня», а також майданчик для проведення різних культурних заходів — зустрічей з авторами, автограф-сесій, поетичних вечорів тощо.

У 2018-му році «Фактор» відкриває новий напрям діяльності, пов'язаний з інтелектуальним розвитком дітей і підлітків. Відкритий перший магазин розвиваючих товарів та ігор — ROZUM, де під одним дахом зібралися розвиваючі ігри, головоломки, конструктори, робототехніка, наукові і творчі набори, завдяки яким у ROZUMі реалізується популярна концепція навчання через гру.

Науково-виробниче підприємство «Фактор» стало переможцем регіонального туру Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків України». Рейтинг заснований Асоціацією платників податків України, переможці визначаються за сумою сплачених податків, кількістю робочих місць, рівнем заробітної плати, проведеними соціальними і благодійними програмами. У друкарні «Фактор-Друк» запроваджена концепція «Бережливого виробництва» (lean production). «Фактор-Друк» ще більше розширив свій парк обладнання, а головне — завершив будівництво нового цеху, під дахом якого об'єдналися декілька ланок книжкового виробництва, що дозволило збільшити випуск книг у твердій палітурці в 1,5 раза.

На друкарні «Фактор-Друк» розпочали проводити пізнавальні екскурсії для школярів «Фабричні мандрівки». За рік у них взяли участь близько 1000 дітей.