Проект «Фактор – Суспільству»

Ми переконані в тому, що розвиток бізнесу неможливий без розвитку суспільства та відкритої взаємодії з усіма зацікавленими сторонами.

Пріоритетними галузями корпоративної соціальної відповідальності ми вважаємо активне сприяння розвитку громадянського суспільства та формуванню культуротворчого середовища, створення умов для розкриття потенціалу талановитої молоді, а також охорону навколишнього середовища.

У 2003 році Група компаній «Фактор» уперше в Україні подарувала вітчизняним бухгалтерам свято «Віват Бухгалтер!», на рік випередивши Указ президента України про затвердження 16 липня офіційного професійного свята – Дня бухгалтера.

«Віват Бухгалтер!» отримав великий резонанс з-поміж працівників фінансового сектора, завдяки йому значущість професії «бухгалтер» суттєво виросла в очах громадськості, а сам захід став одним із найяскравіших у календарі подій Харківщини. У межах заходу проводяться семінари, вебінари та консультації за участю провідних фахівців ГК «Фактор», а також святкові акції та конкурси. Кульмінація свята «Віват Бухгалтер!» – нагородження кращих представників професії бухгалтер нагородами від обласної державної адміністрації та міської ради, Державної фіскальної служби України, Державного казначейства та інших організацій.

Сучасний Харків є центром національної видавничої та друкарської справи: тут працюють чотири з п'яти найбільших національних видавництв, друкується близько 70 % усієї книжкової продукції України. Зважаючи на це, саме в Харкові відбувся книжковий фестиваль Kharkiv BookFest, організаторами якого виступили ГК «Фактор» та видавництво «Віват».

Перший фестиваль відбувся у травні 2015 року. У його програмі – серія культурних подій, пов'язаних із книжками: виставки, конкурси, літературні вечори, кінопокази, а також великий книжковий ярмарок «День у Саду».

Знаковою подією Kharkiv BookFest стала «Книжкова рада» – форум, який об'єднав українських видавців, представників поліграфічної галузі, бібліотечної справи, громадських організацій та органів влади. Це майданчик для обговорення проблем галузі та шляхів їх вирішення: захисту інтересів національного книгодрукування, боротьби з книжковим піратством, участі в міжнародних виставках, реформування бібліотечного господарства, популяризації читання та інших.

Ставши в один ряд із львівським «Форумом видавців» та київським «Книжковим Арсеналом», харківський фестиваль не конкурує з ними, а доповнює їх, наголошуючи на єдності культурного простору України.

Освітні проекти

Одним із пріоритетних напрямків компанії у сфері соціальної відповідальності є освіта, а також створення умов для розкриття потенціалу талановитої молоді.

У 1999 році Група компаній «Фактор» заснувала студентський конкурс «Аудитор», метою якого стало підвищення престижу вищої економічної освіти, виявлення та мотивація талановитих студентів, подальша реалізація їхнього потенціалу. «Аудитор» дістав підтримку Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної державної адміністрації, Ради ректорів вищих навчальних закладів Харківської області.

За роки існування конкурсу в ньому взяло участь понад 25 тисяч студентів економічних спеціальностей з усіх обласних центрів України.

У 2011 році «Аудитор» був включений до збірки «Практики корпоративної соціальної відповідальності в Україні» Національного конкурсу бізнес-кейсів із КСВ як приклад успішної співпраці бізнесу, держави та науки.

Із 2015 року проект перетворений на Академію «Фактор».

Як соціально відповідальна компанія ми беремо участь у заходах, у яких наш накопичений досвід та знання наших фахівців можуть бути максимально корисні.

Експерти «Фактора» проводять лекції, практикуми та майстер-класи для студентів, менеджерів start-up проектів, молодих підприємців, що спрямовані на розвиток лідерських та підприємницьких якостей, розповідають про особливості бухобліку та оподаткування в бізнесі, діляться досвідом розвитку власного бізнесу.

Однією з найчисленніших наших аудиторій є працівники фінансового сектора. Ми як ніхто знаємо, якою копіткою та відповідальною є праця бухгалтера. «Фактор» проводить вебінари для бухгалтерів за участю провідних фахівців Видавничого будинку «Фактор». Аудиторія наших слухачів на вебінарах перевищує 20 000 осіб.

Екопроекти

Головні складові нашої корпоративної соціальної відповідальності у сфері екології – виховання екологічної культури працівників, дотримання екологічних стандартів, спрямованих на раціональне використання та економне витрачання електроенергії, води, паперу.

Із 2010 року Група компаній «Фактор» проводить екоакцію «Зелений десант». Наша мета – благоустрій міста, покращення екології та формування рівня соціальної відповідальності в молодшого покоління. Щорічно в заході беруть участь співробітники компанії, члени їхніх сімей та діти. Ми упорядковуємо територію Харківського зоопарку, а також території, які прилеглі до підприємств компанії.