«Фактор – Суспільству»

Ми переконані в тому, що розвиток бізнесу неможливий без розвитку суспільства та відкритої взаємодії з усіма зацікавленими сторонами.

Пріоритетними сферами корпоративної соціальної відповідальності ми вважаємо активне сприяння розвитку громадянського суспільства та формування культуротворчого середовища, сприяння формуванню іміджу Харкова як найбільшого культурного центру Східної України.

Сфера культури

У 2003 році «Фактор» уперше в Україні подарував вітчизняним бухгалтерам свято «Віват, Бухгалтер!», на рік випередивши Указ Президента України про затвердження 16 липня офіційного професійного свята — Дня бухгалтера.

«Віват, Бухгалтер!» викликав великий резонанс серед працівників фінансового сектора, завдяки йому значущість професії «бухгалтер» істотно зросла в очах громадськості, а сам захід став одним із найяскравіших у календарі подій Харківщини. Протягом 15 років у ньому взяли участь понад 50 тисяч українських бухгалтерів. Згодом захід із Харкова перемістився до Києва, завдяки інтернет-трансляціям його аудиторія зросла в сотні разів.

Kharkiv BookFest
Сучасний Харків є центром національної видавничої та друкарської справи: тут працюють чотири з п'яти найбільших національних видавництв, друкується близько 70 % всієї книжкової продукції України. З огляду на все це, саме в Харкові з 2015 року проводиться книжковий фестиваль Kharkiv BookFest, організатором якого виступає Група компаній «Фактор». У програмі фестивалю — серія культурних подій, пов'язаних із книгами: виставки, конкурси, флешмоби, літературні вечори, зустрічі з авторами, кінопокази, а також книжковий ярмарок «День у Саду». Щорічно в заходах фестивалю беруть участь понад 10 000 харків'ян.

Знаковою подією Kharkiv BookFest стала «Книжкова рада» — форум, який об'єднав українських видавців, представників поліграфічної галузі, бібліотечної справи, громадських організацій та органів влади. Форум став майданчиком для обговорення проблем галузі та шляхів їх вирішення.

«Книжковий Миколайчик»
З 2015 року напередодні Дня св. Миколая Група компаній «Фактор» проводить традиційний ярмарок дитячої та підліткової літератури «Книжковий Миколайчик». Одне із завдань заходу — зробити книгу доступною для дітей сімей будь-якого достатку, тому ціни на ярмарку мінімальні. Важливою складовою ярмарку є благодійна акція: за роки існування «Книжкового Миколайчика» тут проводилися благодійні збори книг для сільських бібліотек у зоні АТО, міні-бібліотек у харківських міських лікарнях, Асоціації багатодітних сімей «АММА».

Сфера освіти

Конкурс «Аудитор»
У 1999 році Група компаній «Фактор» заснувала студентський конкурс «Аудитор», метою якого стало підвищення престижу вищої економічної освіти, виявлення та мотивація талановитих студентів, подальша реалізація їх потенціалу.

«Аудитор» здобув підтримку Міністерства освіти і науки України, Харківської обласної державної адміністрації, Ради ректорів вищих навчальних закладів Харківської області. За роки існування конкурсу в ньому взяли участь понад 25 тисяч студентів економічних спеціальностей з усіх обласних центрів України.

У 2011 році «Аудитор» був внесений до збірника «Практики корпоративної соціальної відповідальності в Україні» Національного конкурсу бізнес-кейсів з КСВ як приклад успішної співпраці бізнесу, держави і науки.

Сфера екології

Головні складові нашої корпоративної соціальної відповідальності у сфері екології — виховання екологічної культури, дотримання екологічних стандартів, спрямованих на раціональне використання та економне витрачання електроенергії, води, паперу.

З 2010 року Група компаній «Фактор» почала проводити екоакцію «Зелений десант». Наша мета — формування екологічної свідомості у працівників компанії, благоустрій міста, покращення екології. Наші колеги кілька років поспіль брали участь у благоустрої території Харківського зоопарку, парку Перемоги, а також територій, прилеглих до підприємств компанії.

На друкарні «Фактор-Друк» з 2018 року діє концепція бережливого виробництва (англ. lean production), заснована на постійному прагненні до усунення всіх видів втрат, що залучає всіх учасників виробництва, від рядових робітників до топ-менеджерів.

Інші соціальні проекти

Як соціально відповідальна компанія ми беремо участь у заходах, в яких наш накопичений досвід і знання наших фахівців можуть бути максимально корисними.

Експерти «Фактора» проводять лекції, практикуми та майстер-класи для студентів, менеджерів start-up проектів, молодих підприємців, спрямовані на розвиток лідерських і підприємницьких якостей, розповідають про особливості бухобліку та оподаткування в бізнесі, діляться досвідом розвитку власного бізнесу.

Однією з численніших наших аудиторій є працівники фінансового сектора. Ми як ніхто знаємо, наскільки копіткою і відповідальною є праця бухгалтера. «Фактор» проводить безкоштовні відеоуроки та вебінари для бухгалтерів за участю провідних фахівців Видавничого будинку «Фактор», аудиторія слухачів яких перевищує 20 000 осіб.

Ми прагнемо розвивати читацьку культуру, беручи участь в акціях із забезпечення книгами міських районних бібліотек, сільських бібліотек, міні-бібліотек у лікарнях. У рамках акції «Книжкова полиця» ми встановили книжкові полиці з комплектами сучасної української та зарубіжної літератури в харківських коворкінгах, антикафе, вишах, офісах Української Академії Лідерства та Асоціації багатодітних сімей «АММА». Щорічно ми передаємо в дар понад 1000 книг.